Spełniamy dziecięce marzenia – święta w Radomiu

Po raz 10 pojechaliśmy spełniać dziecięce marzenia – tym razem do Radomia, do katolickiej świetlicy „Oratorium” prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr św. Michała Archanioła. Jest to świetlica, gdzie przychodzą dzieci, a siostry Michalitki pomagają im odrabiać lekcje, rozwijać umiejętności, zapewniają posiłek. Dzięki nim, dzieci dostają to, czego często brakuje im w rodzinnych domach.

Żeby nie zdradzać wcześniej głównego celu spotkania, wszyscy zostali zaproszeni na bal karnawałowy. Dzieci nie spodziewały się, że w połowie stycznia przyjdzie do nich Mikołaj z prezentami. Wiele osób było w przebraniach, a buzie mieli wymalowane. Był bal i poczęstunek, zafundowany przez Fundację Kronenberga. Przybycie Świętego Mikołaja było wielką niespodzianką, nie było dla niego nawet przygotowanego fotela! Każde z dzieci dostało prezent, ale z otwarciem czekały, aż wszyscy już będą mieli swoje paczki. Szczególnie najmłodsi nie mogli się doczekać tej chwili i zaglądali do środka nawet przez najmniejsze otwory. 🙂 Kiedy już nadszedł ten moment, radości, zdziwieniu i podziękowaniom nie było końca. Dzieci i siostry podziękowały Aniołom z Warszawy piosenką i modlitwą.

Akcja została zapoczątkowana 10 lat temu, przez wolontariuszy z Citibanku. Dostaliśmy listy z dziecięcymi marzeniami napisanymi do Świętego Mikołaja. Zdziwiło nas bardzo, jak różne bywają te marzenia. Jedne dzieci prosiły o pachnące mydło i ręcznik, inne o klocki, a jeszcze inne marzyły o własnym rowerze. I mimo że siostrom marzenie o rowerze wydało się zbyt duże i zostało przekreślone w liście od dziecka, to jeden z Mikołajów postanowił je spełnić. I tak się zaczęła nasza przygoda. Obecnie, mimo że część ówczesnych wolontariuszy rozjechała się po świecie, przeszła na emeryturę, albo pracuje w innych firmach, wciąż przed świętami wspólnie się organizujemy aby przygotować paczki dla dzieci. 🙂 I to jest coś  wielkiego co potrafi zjednoczyć ludzi.

Mamy nadzieję, że za rok również pokażemy Wam uśmiechnięte twarze dzieci na pięknych zdjęciach. Wszystkim pomocnikom św. Mikołaja, Aniołom i siostrom Michalitkom bardzo dziękujemy.

Komentarze użytkowników Facebooka

Komentarze innych użytkowników

2 myśli na temat “Spełniamy dziecięce marzenia – święta w Radomiu

 1. FUNDACJI BANKOWEJ IM. LEOPOLDA KRONENBERGA z siedzibą w Warszawie oraz
  WSZYSTKIM ORGANIZATOROM I DARCZYŃCOM MIKOŁAJOWYCH PREZENTÓW DLA DZIECI ZE ŚWIETLICY „ORATORIUM” W RADOMIU
  Składam Wam wyrazy wdzięczności za pomoc finansową w zorganizowaniu balu karnawałowego. Dziękuję Organizatorom, za inicjatywę i cały trud włożony w realizację tej imprezy. Szczególne wyrazy wdzięczności przekazuję Darczyńcom mikołajowych prezentów dla dzieci. Radość dzieci z otrzymania wymarzonego prezentu, była ogromna!
  Wszystkim, którzy przyczynili się do sprawienia radości dzieciom, a także za przepiękne, wykonane z kunsztem fotograficznym zdjęcia.

  Dziękujemy za wspaniałomyślność i wrażliwość serc!!!
  KIEROWNIK ŚWIETLICY – S. SYLWIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *