Plenery fotograficzne

Raz w miesiącu (uwzględniając ewentualną sytuację pandemiczną) prowadzimy plenery fotograficznie w Józefowie koło Otwocka, gdzie spotykamy z grupą pasjonatów z okolic i wspólnie robimy zdjęcia. Każde spotkanie ma swój temat przewodni, zależnie od pory roku, miejsca czy godziny skupiamy na uwiecznianiu różnych aspektów otaczającego nas świata.

Plenery fotograficzne w Józefowie – jak się zapisać? Ile to kosztuje?

Udział jest bezpłatny, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy. Informacje o najbliższych plenerach dostępne są zawsze na stronie józefowskiego MOKu oraz na naszym fanpege’u na Facebooku.

Przykładowe tematy plenerów fotograficznych

  • „Zachód Słońca nad Wisłą”. Plener o takiej tematyce miał miejsce w czerwcu. Rozpoczął się krótkim spacerem terenami zalewowymi, zbiórka miała miejsce o godzinie 18:30, a więc do zachodu pozostało jeszcze sporo czasu. Zależnie od pogody można było ostre promienie, niebo osnute chmurami, lub piękne czerwone obłoki odbijające się w wodzie. Bez względu na warunki, można było sprawdzić swoje umiejętności fotograficzne.
  • „Józefów – bardziej zimowo czy świątecznie?”. Plener miał miejsce w grudniu, zbiórka była już o godzinie 14:30, tak, żeby uchwycić jeszcze trochę dnia. Staraliśmy się przełamać przekonanie, że robienie zdjęć zimą jest nudne i licząc na śnieg, planowaliśmy robić zdjęcia pod józefowskim MOKiem, gdzie wdzięcznym tematem dla fotografii są o tej porze roku również świąteczne dekoracje.
  • „Rezerwat przyrody Wyspy Świderskie zimą”. Spotkanie miało miejsce w lutym i zakładało uchwycenie na zdjęciach pięknej natury, która o tej porze roku może być bardzo zaskakująca – zależnie od warunków pogodowych na kadry mogą wygląda w najróżniejszy sposób, mamy również nadzieję na piękny zachód słońca!

Jak wyglądają nasze plenery fotograficzne?

Na poniższych kilku przykładowych zdjęcia możecie zobaczyć jak wyglądają nasze spotkania :). Przyjść może każdy, zachęcamy również do zabierania osób towarzyszący czy dzieci, które również możecie fotografować!