Wspominamy święta – przedstawienie pt. „Królowa Śniegu” i świąteczny koncert

Jak to się mówi – święta, święta i po świętach. Przez najbliższe kilka dni chcielibyśmy Wam jeszcze przypomnieć te świąteczne chwile i różne wydarzenia, które nas do nich zbliżały . Sobotnie popołudnie, kiedy wyspaliście się już po sylwestrowej zabawie, jest dobrym czasem, żeby spokojnie usiąść przed komputerem i pooglądać fajne zdjęcia. Tym razem zapraszamy do zobaczenia, jak w Józefowie obchodzono Mikołajki!

Pierwszą atrakcją tego dnia było przedstawienie pt. „Królowa Śniegu”, wystawiana przez Scenę Elffów. Jest ono autorskim projektem Anny Polarusz, na podstawie baśni Andersena. Już tydzień wcześniej zostały wyprzedane wszystkie bilety.

scena elffów, przedstawienie "królowa śniegu"dniu przedstawienia, Centrum Edukacyjne Omnibus zorganizowało dla dzieci gry i zabawy językowe, gdzie podczas konkursów można było wygrać nagrody. Potem zaproszono wszystkich do sali teatralnej. Sztuka kierowana była głównie dla najmłodszych, ale nie zabrakło również rodziców, którzy też dobrze się bawili. Opowiadała o ciepłej miłości – Kaja i Gerdy, a także tej nieco innej, zimnej – Czarodzieja i Królowej Śniegu. Postacie były wyjątkowe, bo prezentowane za pomocą kukiełek, a aktorzy zapraszali dzieci do uczestnictwa w sztuce. Jednym z zadań było np. dzwonienie do drzwi Królowej Śniegu. Widowisko uzupełniała muzyka i śpiew na żywo, napisana przez Mariusza Żółkiewskiego.

Wieczorem nastąpił ciąg dalszy atrakcji. Tego dnia przed sceną zewnętrzną na świeżym powietrzu postawiono kolorowy pociąg oraz ogromnego Mikołaja i choinkę, które miały niedługo zostać rozświetlone. Dzieciom nie przeszkadzało jednak, że ten moment jeszcze nie nadszedł, oblegały świąteczne konstrukcje, zajadając się czekoladowymi Mikołajami, podczas gdy rodzice robili zdjęcia swoimi pociechom. Kiedy na scenie zaczęło się coś dziać, wszyscy obsiedli ją, przyglądając się przebiegającym próbom. Jeśli byliście kiedyś na koncertach pod MOKiem w Józefowie, zapewne wiecie, że większość ludzi zasiada grzecznie, na ustawionych ławeczkach, jedynie czasem jakiś maluch przebiegnie pod sceną. Teraz było jednak zupełnie inaczej – i dlatego też wyjątkowo! 🙂 Dzieci siedziały blisko, tuż przy śpiewających i grających, a w powietrzu czuć było bliskość i atmosferę świąt, a wszystko to przy świątecznych piosenkach.

Na koniec, kiedy nastąpił moment rozbłyśnięcia świątecznych iluminacji, pracownicy urzędu miasta zaczęli rozdawać Świderbajerki, zafundowane przez burmistrza. Ciastek było naprawdę dużo i każdy obecny mógł spróbować tego nowego specjału naszego miasta.

A jeśli chcecie zobaczyć jak wyglądały iluminacje, kiedy już je zapalono, zapraszamy do jednego z poprzednich wpisów. 

 

 

 

Komentarze użytkowników Facebooka

Komentarze innych użytkowników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *