Wspominamy święta – A może trochę bluesa?

Kiedy byłem,
kiedy byłem małym chłopcem, hej,
wziął mnie ojciec,
wziął mnie ojciec i tak do mnie rzekł:
Najważniejsze co się czuje,
słuchaj zawsze głosu serca, hej.

Bogdan Loebl, wykonanie – Breakout

link do piosenki

Być może nawet nie wiecie, że w Józefowie mieszkają naprawdę sławne osoby. Ja dowiaduję się o tym przypadkiem, kiedy na jednym z lokalnych festynów śpiewa zespół Perfect, a podczas literackiego piątku przeprowadzany jest wywiad z Bogdanem Loeblem, twórcą tekstów dla takich wykonawców, jak m.in. zespół Blackout czy Perfect.

IMG_0630

Tak też było w połowie grudnia. Spotkanie z okazji 60-lecia twórczości było połączone z akcją promocyjną jego najnowszej książki Słucham głosu serca. Pan Loebl błyskotliwie opowiadał o swoim życiu, wspominał jak został pisarzem i zabawiał słuchaczy zabawnym historiami. Widownia wręcz pękała w szwach, słuchacze stali w drzwiach i na korytarzu, byle usłyszeć choć fragment tego, co działo się na scenie. Wśród obecnych byli też obecni przyjaciele pisarza, a także osoby tworzące kiedyś zespól Blackout (obecnie znany jako Breakout).

Wywiad z pisarzem przeplatany był występami zespołu Crazy Mole, który grał piosenki autorstwa Pana Loebla. Zdjęcia które dzisiaj widzicie, przedstawiają głównie zespół, a zbliżenia ich twarzy pięknie pokazują z jakimi emocjami śpiewali. 🙂

Fragment ich występu można zobaczyć, a przede wszystkim posłuchać pod linkiem.

IMG_0628

 

 

Komentarze użytkowników Facebooka

Komentarze innych użytkowników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *