Fotografia abstrakcyjna – niezwykła sztuka czy nieudane zdjęcia?

To fo­tog­raf kreśli skraw­ki swo­jej duszy różno­bar­wną pa­letą emoc­ji na zdjęciach pop­rzez wro­ta duszy.

źródło – maq www.cytaty.info

Za główny cel fotografii uznaje się przedstawianie pewnych obrazów, które oddają rzeczywistość. Zazwyczaj mają one dokumentować wydarzenia, utrwalać twarze i wspomnienia. Jednak fotografia jest również sztuką i niektóre twórczości wręcz zaskakują… Widząc na wystawie zdjęcie, które wydaje się poruszone i źle wykadrowane, można zastanowić się – dlaczego tam się znalazło?

Chcemy Wam dzisiaj pokazać nasze zdjęcia abstrakcyjne. Przedstawiają one naturę, ale w taki sposób, że nie zawsze oczywistym jest co mają zobrazować. Dzięki temu, każdy może je zinterpretować w odpowiedni dla siebie sposób :).

„W tego rodzaju fotografii wykorzystuje się przedmioty i ich elementy do uzyskania mało oczywistych obrazów fotograficznych. Fotografia abstrakcyjna łamie wszystkie schematy, odrzuca koncepcje odzwierciedlania rzeczywistości, tworzy swój własny autonomiczny świat układów, form i barw.” źródło – W Krainie Światła i Cienia

Józefów Robakowski jest znaną osobą, która tworzy fotografię abstrakcyjną.

Fotografia abstrakcyjna przedstawiać może właściwie wszystko – ludzi, rośliny, przedmioty, krajobrazy, nie zawsze jest to oczywiste, a kilka zdań wyjaśnienia, nawet sam tytuł zdjęcia może zmienić jej postrzeganie. Znaczenie mają też kolory. Pozostawiwszy zdjęcie w jego prawdziwych – zielonych –  barwach być może domyślisz się, że przedstawia ono jakąś cząstkę przyrody. A co byś w nim zobaczył, gdyby były całe w szarościach?

 

Widzicie coś niezwykłego w naszych, abstrakcyjnych fotografiach? 🙂 

Komentarze użytkowników Facebooka

Komentarze innych użytkowników

Jedna myśl na temat “Fotografia abstrakcyjna – niezwykła sztuka czy nieudane zdjęcia?

  1. Bardzo interesujący pomysł. Ostatnio również myślałem o fotografii abstrakcyjnej – głównie w kontekście robienia zdjęć bez wychodzenia z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *